یک خرس مجروح با دست قطع شده در دودانگه مازندران از بین رفت

روز گذشته (سه شنبه ۹۵/۶/۲۳) اهالی یکی از روستاهای منطقه دودانگه مازندران در تماس با نیروهای محیط زیست منطقه اعلام نمودند یک خرس در نزدیکی روستا به روی زمین افتاده است.

ارسال کننده : نادر زندی

مسئول پاسگاه محیط بانی سنگده در این باره گفت: پس از دریافت این گزارش بلافاصله عازم محل مورد نظر شده و با یک خرس قهوه ای بالغ که بسیار ضعیف و لاغر شده بود مواجه شدیم.
اصغری اظهار داشت: خرس زنده بود اما به دلیل ضعف قوای جسمانی توان حرکت کردن نداشت.
این خرس به دلیل تحلیل قوای جسمانی قادر به حرکت نبود به همین دلیل بدون نیاز به بیهوشی حیوان را به خودروی محیط زیست منتقل نموده و به سمت ساری حرکت نمودیم.
در حین انتقال خرس به پناهگاه حیات وحش سمسکنده ساری با دکتر اکرامی دامپزشک معتمد محیط زیست مازندران هماهنگی لازم جهت حضور در سمسکنده بعمل آمد.
متاسفانه خرس در طول مسیر و پیش از رسیدن به مقصد جان خود را از دست داد.
………………………………………دست قطع شده خرس در تصویر فوق مشخص است
دامپزشک معتمد محیط زیست مازندران در این باره گفت: جانور تلف شده یک خرس قوه ای بالغ و نسبتا مسن با جنسیت نر بود که یکی از دستهایش از ناحیه آرنج قطع شده و به شدت لاغر بود.
دکتر اکرامی اظهار داشت: بر اساس معاینات و بررسی های صورت گرفته به احتمال فراوان این خرس چندین ماه قبل مورد اصابت گلوله چهارپاره قرار گرفته بود.
برخود گلوله با دست خرس باعث شکستگی استخوان، ایجاد عفونت، نکروزه شدن عضو و در نهایت منجر به قطع شدن دست حیوان شده است.
ضعف جسمانی ناشی از عفونت، قطع شدن دست و احتمالا عفونت های داخلی بر اثر برخورد ساچمه های دیگر با سایر اندام های خرس منجر به مرگ حیوان شده است.
البته جراحت های اولیه بر طرف شده بوده اما خرس با تحمل درد و رنج فراوان در طول این مدت به تدریج ضعیف و نهایت تلف شده است.
این نوشته در اخبار ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.