دو گروه شکارچی متخلف در لارستان پس از واریز جریمه به دادگاه معرفی شدند

 نیروهای یگان محیط زیست لارستان حین گشت و کنترل در عرصه های طبیعی آزاد این شهرستان متوجه رد مشکوک یک خودرو شدند. رئیس اداره حفاظت محیط زیست لارستان در این باره گفت: محیط بانان در رد بجا مانده حرکت نموده، پس از مدتی یک خودرو را حین عبور از مسیرهای فرعی مشاهده و خودروی مذکور را متوقف نمودند.

ارسال کننده : نادر زندی

خدانظر انصاری اظهار داشت: در بازرسی از این خودرو لاشه ۹ عدد تیهو به همراه سه قبضه اسلحه شکاری و ۲۲ عدد فشنگ کشف و ضبط گردید.

در این رابطه چهار شکارچی متخلف بازداشت و جهت تنظیم صورتجلسه به اداره محیط زیست هدایت شدند.

محیط بانان در مسیر بازگشت به اداره سه شکارچی متخلف دیگر را مشاهده نموده و جهت برخورد قانونی با متخلفین وارد عمل شدند.

از این متخلفین نیز دو اسلحه بادی و لاشه پنج عدد چکاوک کشف و ضبط گردید.

این سه شکارچی متخلف نیز بازداشت شده و هر دو گروه پس از تشکیل پرونده جهت رسیدگی به جرم به مراجع قضایی معرفی شدند.

شکارچیان متخلف ۹ عدد تیهو روز دوشنبه ۹۵/۵/۴ مبلغ ۱۸ میلیون ریال بابت ضرر و زیان وارده به محیط زیست را به حساب دولت واریز و فیش مربوطه را به دادگاه ارائه نمودند.

گروه دوم شکارچیان متخلف نیز در روز دوشنبه ۹۵/۵/۴ مبلغ  ده میلیون ریال بابت ضرر و زیان وارده به محیط زیست ناشی از شکار غیرمجاز پنج چکاوک را به حساب دولت واریز و فیش مربوطه را به دادگاه ارائه نمودند.

متهمین علاوه بر پرداخت ضرر و زیان وارده به محیط زیست محیط زیست، در دادگاه به جرم صید و شکار غیرمجاز جانوران وحشی محاکمه شده و بر اساس ماده ۱۱ قانون شکار و صید به حبس از ۹۱ روز تا ۶ ماه و یا جزای نقدی از یک میلیون و پانصد هزار ریال تا سه میلیون ریال محکوم خواهند شد.

بر اساس ماده ۱۴ قانون شکار و صید اسلحه ها و ادوات کشف شده از متخلفین تا اتمام رسیدگی به پرونده و تعیین تکلیف از سوی دادگاه، توقیف و در اختیار اداره محیط زیست می باشد.

مقام قضایی می تواند با استناد به ماده مذکور و ماده ۲۱۵ قانون مجازات اسلامی نسبت به ابطال مجوز حمل سلاح های کشف شده اقدام و دستور مصادره اسلحه های مربوطه به نفع دولت را صادر نماید.

این نوشته در اخبار ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.