روحانی: همه چیز سیاست نیست

رییس جمهور که امروز پنجشنبه به مناسبت نهم اردیبهشت روز ملی شوراهای اسلامی شهر و روستا در جمع منتخبین شوراها در سالن اجلاس سران می گفت در بخشی از سخنان خود اظهار داشت:  بیش از ۱۱۷ هزار نفر عضو شوراهای اسلامی شهر و روستا هستند. این سرمایه بزرگی است که تلاش می کند در کشور تبعیض نباشد، عدالت از اهداف شوراها است، برای اینکه رفاه اجتماعی، بهداشتی و محیط زیست با نظارت این شورا پیاده شود.

ارسال کننده : نادر زندی

روحانی: همه چیز سیاست نیست،‌ زندگی، آب و محیط زیست باید مورد توجه قرار گیرددکتر حسن روحانی گفت: این ها به عنوان منتخب مردم، شهرداری ها و دهیاران را برمی گزینند و به شهرها از لحاظ اجتماعی و زیست محیطی سامان می دهند.

وی با اشاره به اینکه باید توجه داشت که چه وظیفه ای بر دوش دولت و شوراها است تصریح کرد: مردم می خواهند مشکلات را حل و فصل کنیم تا راه زندگی آن ها هموار شود و آنها می خواهند هوای سالم تر استشمام کنند، آب و خاکشان آلوده نباشد و جنگل ها، مراتع و باغات و درختان کهنسال و جویبارهایشان حفظ شود.
رییس دولت با اشاره به اینکه همه طبیعت امانتی نزد ما است، گفت: حق نداریم آن ها را تخریب کنیم، متاسفانه در سال ها گذشته که بسیاری از کشورها از جمله ایران توسعه ناپایدار دنبال شده است. وجود خودروهای فرسوده، ‌وسایل گرمایشی منازل که در چارچوب مقررات زیست محیطی کار نمی کند، نیروگاه هایی که با مازوت کار می کنند، خودروهایی که به صورت استاندارد و در خیابان بدون چارچوب محیط زیست و زندگی و سلامت ما را به خطر می اندازند، کلانشهرها را با معضل بزرگی مواجه ساخته اند که بدون برنامه ریزی، سرمایه گذاری و مشارکت مردم مشکلات حل نخواهد شد.
چند شعار را یاد گرفته ایم و تکرار می کنیم، همه دنیا مسائل سیاست خارجی نیست،‌ زندگی، آب، محیط زیست، وسایل سالم و حمل و نقل از جمله مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد و اگر نماینده مردم هستیم باید به فکر همه چیز مردم باشیم.
وی با اشاره به اینکه شوراها در همه زمینه ها می تواند به کشور کمک کنند گفت: در زمینه تامین آب که یک معضل عمومی است و امروز در اکثریت قریب به اتفاق استان ها با این مشکل مواجه هستیم، نیازمند سرمایه گذاری می باشد و از طرف دیگر باید در مصرف آب توجه کنیم و همه باید کاری کنیم آبی که مصرف می شود و گردش آن مورد توجه قرار گیرد.
رییس جمهور گفت: فاضلاب ها از جمله مسائل مهم دیگری است که باید مورد توجه قرار گیرد و برای اینکه بتوانیم از آب حراست و حفاظت کنیم این وظیفه همه ما است و شوراها باید تلاش کنند تا محیط سالم از دست نرود و باغات تبدیل به برج در شهرهای بزرگ و بخش های مسکونی در روستاها نشود.
روحانی خاطرنشان کرد: مهم است از چه زمینی برای چه منظوری استفاده شود. خاک همانند آب از سرمایه های بزرگ انسانی است که باید حفاظت و حراست شود.  وقتی از آنها مراقبت نکنیم این سرمایه های بزرگ را ازدست می دهیم بنابراین شوراها باید در ساخت و سازها، مجوزها و حراست از مراتع و باغات توجه کنند.
روحانی افزود: مگر می شود درخت کهنسال مفیدی که برای سالم سازی هوا و نشاط جامعه و گاهی برای تاریخ ارزشمند است قطع شود و به جای آن نهالی کاشته شود تا بعد چه خواهد شد؟! پس همه باید مراقبت کنیم و از همه توان استفاده کنیم و انتظار از شهر و روستا در این زمینه زیاد است و دولت هم در زمینه محیط زیست وظایف سنگینی دارد.
رییس جمهوری گفت: در سال ۹۵ جمع آوری خودروهای فرسوده قدم به قدم اجرا خواهد شد، همانند تبدیل نیروگاه های مازوت به گاز که در سال های گذشته صورت گرفت و امروز شاهد هستیم که اصفهان سه برابر سال های پیش، روزهای پاک را سپری کرده است.
روحانی گفت: باید بنزین و خودرو سالم در اختیار مردم گذاشته شود و ریل قطارها برقی گردد و این جز برنامه های دولت است و با کمک شما و مردم در این مسیر حرکت خواهیم کرد.
این نوشته در اخبار ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.