بازداشت معترضان به حیوان‌آزاری

بازداشت معترضان به حیوان‌آزاری در مقابل مجلس

ارسال کننده:دیانا تبریزی

نیروهای امنیتی با ضرب و شتم شماری از معترضان به حیوان‌آزاری که در مقابل مجلس تجمع کرده بودند، عده‌ای از آن‌ها را بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل کرده‌اند.

علت برگزاری این تجمع، پخش فیلم سگ آزاری یک شکارچی در استان گلستان در روزهای گذشته بود که ذهن بخشی از جامعه و اغلبِ دوستداران طبیعت در ایران را به خود مشغول کرده است.

بیشتر بخوانید: اخلاقیات سگ‌کشی

پس از انتشار این فیلم در فضای مجازی، انجمن حمایت از حیوانات استان گلستان با فرستادن نامه‌ای به رئیس کل دادگستری این استان، خواستار تعقیب قضایی این فرد شدند. در ‌‌نهایت روز دوشنبه سوم اسفند، فرمانده یگان حفاظت محیط زیست از بازداشت عامل حیوان‌آزاری در استان گلستان خبر داد و اعلام کرد سگی که مورد آزار و اذیت قرار گرفته بود نیز تحت تیمار قرار گرفته تا به زندگی بازگردد. موضوعی که تردیدهای زیادی درباره آن وجود دارد.

اعتراض‌ها اما به تهران هم کشیده شد و معترضان با شعار «ابتکار بیرون بیا/ ابتکار بیرون بیا» مقابل سازمان محیط زیست تجمع کردند. در این تجمع پارچه‌نوشته‌ای به چشم می‌خورد که در آن از مردم دعوت شده بود تا برای طرح مطالبه تصویب قانونی درباره حقوق حیوانات، روز چهارشنبه پنج اسفند در مقابل مجلس شورای اسلامی جمع شوند.

به دنبال این فراخوانِ تجمع برای اعتراض به نبود قانون جلوگیری از حیوان‌آزاری اما نیروهای امنیتی و لباس شخصی در مقابل معترضان صف کشیده‌اند.

این اولین بار نیست که انتشار خبر‌ها و تصاویر  آزار و اذیت حیوانات در ایران خبرساز می‌شود. مدافعان حقوق حیوانات اما معتقدند که نبود قانون در این زمینه، امکان مقابله با این موضوع را از دولت سلب کرده است

ارسال از Samsung Mobile

TMPSNAPSHOT1456442535401.jpgTMPSNAPSHOT1456442535401.jpg54 KBShow Download

این نوشته در اخبار ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.