عاملین شکار غیرمجاز یک میش وحشی

در منطقه حفاظت شده پرور دستگیر شدند

ارسال کننده:نادرزندی

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): نیروهای یگان محیط زیست منطقه حفاظت شده پرور در استان سمنان حین گشت و کنترل متوجه صدای شلیک گلوله در ارتفاعات شدند.
رئیس حفاظت محیط زیست شهرستان مهدیشهر گفت: محیط بانان به جست و جو پرداخته و پس از چند ساعت حین دوربین کشی دو شکارچی متخلف را مشاهده نمودند که یک میش وحشی را شکار کرده بودند.
عباس زارع اظهار داشت: مامورین با هماهنگی مرکز ادارع با توجه به توپوگرافی منطقه و احتمال فرار متخلفین، آنها را به صورت نامحسوس تعقیب نمودند.

شکارچیان متخلف پس از پایین آمدن از ارتفاعات سوار یک خودرو شده و به قصد خروج از منطقه به راه افتادند.
نیروهای محیط زیست نیز با هماهنگی و همکاری پلیس اطلاعات و امنیت سمنان، خودروی متخلفین را در یکی از جاده های اصلی متوقف نمودند.
در بازرسی از خودروی متخلفین لاشه یک میش وحشی کشف و ضبط و دو متهم در این رابطه دستگیر شدند.
در جریان بازجویی از شکارچیان متخلف محل اختفای اسلحه بکار رفته در جریان شکار نیز مشخص و اسلحه گلوله زنی مربوطه نیز کشف گردید.
متهمین با دستور مقام قضایی روانه زندان شده و تا امروز نیز همچنان در بازداشت بسر می برند.
بر اساس نرخ جدید بهای جانوران وحشی به لحاظ مطالبه ضرر و زیان وارده به محیط زیست، جریمه قابل پرداخت از بابت صید و شکار غیرمجاز هر یک قوچ یا میش وحشی معادل یکصد میلیون ریال تعیین شده است.
همچنین متهمین در دادگاه به جرم شکار غیرمجاز جانوران وحشی حمایت شده محاکمه شده و بر اساس ماده ۱۲ قانون شکار و صید به حبس از سه ماه تا سه سال و یا جزای نقدی از یک میلیون و پانصد هزار ریال تا هجده میلیون ریال محکوم خواهند شد
.
این نوشته در اخبار ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.