سه شکارچی دارای پروانه به دادگاه معرفی شدند.

سه شکارچی دارای پروانه به جرم شکار بیش از تعداد مجاز به دادگاه معرفی شدند
ارسال کننده:نادر زندی
پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): جشنبه گذشته (۹۴/۱۰/۳) نیروهای یگان محیط زیست شهرستان دامغان در استان سمنان حین گشت و کنترل در مناطق آزاد دیباج سه شکارچی را مشاهده نمودند که مشغول شکار پرنده بودند.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست دامغان در این باره گفت: محیط بانان جهت بررسی موضوع وارد عمل شده و متوجه شدند که شکارچیان دارای پروانه شکار پرندگان وحشی هستند.
.

 

فرامرز اسفندیاری اظهار داشت: بررسی پرنده های شکار شده توسط شکارچیان نشان می داد که سه عدد کبک بیشتر از حداکثر مجاز در پروانه و چهار کبوتر وحشی نیز بصورت غیر قانونی شکار کرده اند. (در سال جاری پروانه شکار جهت کبوتر وحشی صادر نمی شود.)
متخلفین با همکاری عوامل کلانتری ۱۷ دیباج دستگیر شده و پس از تشکیل پرونده جهت رسیدگی به جرم به مراجع قضایی معرفی شدند.
متهمین با دستور مقام قضایی یک شب را در بازداشت بوده و سپس با قرار وثیقه تا زمان تشکیل دادگاه آزاد شده اند.
متهمین روز سه شنبه ۹۴/۱۰/۱ مبلغ ۶,۴۰۰,۰۰۰ ریال بابت ضرر و زیان وارده به محیط زیست ناشی از شکار غیرمجاز سه عدد کبک و چهار کبوتر وحشی را به حساب دولت واریز و فیش مربوطه را به دادگاه ارائه نمودند.
متهمین علاوه بر پرداخت ضرر و زیان وارده به محیط زیست محیط زیست، در دادگاه به جرم صید و شکار غیرمجاز جانوران وحشی محاکمه شده و بر اساس ماده ۱۱ قانون شکار و صید به حبس از ۹۱ روز تا ۶ ماه و یا جزای نقدی از یک میلیون و پانصد هزار ریال تا سه میلیون ریال محکوم خواهند شد.
بر اساس ماده ۱۴ قانون شکار و صید اسلحه ها و ادوات کشف شده از متخلفین تا اتمام رسیدگی به پرونده و تعیین تکلیف از سوی دادگاه، توقیف و در اختیار اداره محیط زیست می باشد
این نوشته در اخبار ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.