کشف اسلحه قاچاق و گوشت کل وحشی از خانه شکارچی متخلف در الموت غربی

 

۷ اردیبهشت ۱۳۹۴
ارسال کننده خبر محمود نعیمی
پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: به دنبال کسب اطلاعاتی مبنی بر انجام شکار غیرمجاز توسط یکی از اهالی روستای مارکین واقع در بخش الموت غربی در استان قزوین، نیروهای یگان محیط زیست به تحقیق در این زمینه پرداختند.
مسئول منطقه الموت غربی در این باره گفت: مامورین در جریان تحقیقات خود منزل فرد مظنون را شناسایی نموده و پس از اطمینان از بروز تخلف طی هماهنگی با دادستان و اخذ نیابت قضایی بصورت غافلگیرانه وارد خانه مربوطه شدند.
در جریان بازرسی از این مکان یک قبضه اسلحه پنج تیر ترک غیرمجاز که در زیر رختخواب ها مخفی شده بود به همراه دو فشنگ چهارپاره (فشنگ غیرمجاز مخصوص شکار پستانداران بزرگ جثه) و چند کیلوگرم گوشت شکار متعلق به کل وحشی در درون یخچال کشف و ضبط گردید.
مجتبی خاکپور اظهار داشت: در این رابطه یک نفر متهم بازداشت و به جرم مبادرت به شکار غیرمجاز جانوران وحشی و همچنین حمل و استفاده از سلاح و مهمات قاچاق به مراجع قضایی معرفی گردید.
..تصویر: اسلحه پنج تیر غیرمجاز و گوشت کل وحشی کشف شده از منزل شکارچی متخلف در روستای مارکین
خاکپور گفت: متهم در جریان بازجویی ها به شکار غیرمجاز یک کل وحشی با استفاده از اسلحه قاچاق کشف شده اعتراف و در محزر دادگاه از جرم خود ابراز پشمانی و ندامت نمود.
امروز (دوشنبه ۹۴/۲/۷) دومین جلسه دادگاه این متهم برگزار و نسبت به صدور رای توسط مقام قضایی اقدام خواهد شد.
الموت غربی یکی از زیستگاه های اصلی گونه ارزشمند پلنگ در استان قزوین به شمار می رود و کل و بز وحشی نیز مهمترین طعمه پلنگ در این منطقه را تشکیل می دهد.
شکار غیرمجاز کل و بز وحشی به عنوان اصلی ترین طعمه پلنگ در این منطقه موجب افزایش حملات پلنگ به دام های اهلی شده است که شکار یک گاو اهلی توسط پلنگ در تیرماه سال گذشته و شکار یک الاغ بوسیله پلنگ طی چند روز گذشته مواردی از این دست بوده است.

 

این نوشته در اخبار ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.