عامل شکار غیرمجاز یک قوچ وحشی در شهرستان کلات بازداشت شد

ارسال کننده خبر غلامزضا اخلاقی

عامل شکار غیرمجاز یک قوچ وحشی در شهرستان کلات بازداشت شد

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: نیروهای یگان حفاظت محیط زیست شهرستان کلات حین گشت زنی در منطقه حفاظت شده کوه بزنگان هنگام دوربین کشی متوجه حضور دو شکارچی غیرمجاز در ارتفاعات رشته کوه هزاربز شدند.

رئیس اداره محیط زیست کلات در این باره گفت: محیط بانان بلافاصله جهت برخورد قانونی با متخلفین عازم ارتفاعات شدند.

اباذر حسین نژاد افزود: پس از پیمایش مسیر طولانی توسط مامورین، شکارچیان غیرمجاز متوجه حضور محیط بانان شده و با استفاده شرایط جوی نامناسب، مه آلودگی هوا و فاصله زیاد با مامورین متواری شده و موفق شدند از منطقه خارج شوند.

 

محیط بانان که افراد مسلح را شناسایی کرده بودند پس از جمع آوری اطلاعات از همیاران و اطمینان از شناسایی متخلفین، از مقام قضایی درخواست حکم بازرسی از منزل مظنونین را نمودند.

محیط بانان پس از هماهنگی صورت گرفته با دادستان و اخذ نیابت قضایی بصورت ناگهانی وارد منزل مظونین شده و به تفتیش محل پرداختند.

در جریان بازرسی از منزل متخلفین اجزای بدن تازه یک قوچ وحشی به همراه یک قبضه سلاح شکاری دو لول کالیبر ۱۲ ،تعداد ۹ تیر فشنگ چهارپاره (فشنگ غیرمجاز مربوط به شکار پستانداران بزرگ جثه) ، ۱۰ تیر فشنگ ساچمه زنی ، ۴ عدد پوکه ، یک دستگاه دوربین چشمی ۳۰*۸ ، مقداری ساچمه چهارپاره و ساچمه معمولی به همراه ادوات غیر مجاز فشنگ پرکنی کشف و ضبط گردید.

در این رابطه یک نفر متهم بازداشت و به استناد ماده ۱۲ قانون شکار و صید و بند الف ماده ۵ و ۶ و ۱۸ قانون مجازات اسلحه و مهمات و دارندگان سلاح و مهمات غیرمجاز تحویل مقامات قضایی گردید.

این نوشته در اخبار ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.