تقدیر از شهدا و جانبازان محیط زیست / حضور محیط بان جانباز در برنامه ماه عسل

ارسال کننده خبر غلامرضا اخلاقی

تقدیر از شهدا و جانبازان محیط زیست / حضور محیط بان جانباز در برنامه ماه عسل

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست از خانواده های شهدای محیط بان و محیط بانان جانباز عرصه محیط زیست تقدیر کرد.

همزمان با ۲۸ ماه مبارک رمضان، جشنواره رمضان و محیط زیست در پارک طبیعت پردیسان برگزار شد و میزبان خانواده های محیط بانان شهید و جانباز، بازنشستگان و کارکنان سازمان حفاظت محیط زیست بود.

معصومه ابتکار با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای محیط بان و تقدیر از فداکاری و از خودگذشتگی محیط بانان جانباز، اظهار داشت: ایثار محیط بانان شاهد و جانباز، یادآور مسئولیت سنگین و خطیر خانواده محیط زیست در این عرصه است.

در این مراسم توسط معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست از خانواده های محیط بانان شاهد محمود احمدی نژاد، معمر مرغوبی، مسعود علیخانی، محمدوله ژیری تاب و کمال حسین پناهی از استان کردستان، علی کشاورز، شهید قلی بیرامی، غلامعلی محمدی از استان بوشهر، عبداله یاری از استان همدان، حسین صادقی از استان خراسان رضوی قدردانی بعمل آمد.

همچنین از محیط بانان جانباز احمدرضا رضایی، عزیز محمد محسنی و بهنام جزایری از استان چهارمحال وبختیاری، ولی اله خراسانی، محمد زارع و موسی خوانین هراتی از استان یزد، علی افشار از استان کهگیلویه و بویراحمد، ابوالفضل جلالی راد، محمد تمسکنی، مهدی مجنی پور از استان گلستان، اله قلی امیری از استان سمنان، محمد احمدی قرمزگل از استان آذربایجان شرقی و هادی جلالی از استان خوزستان تقدیر شد.

همچنین شب گذشته محمد احمدی قرمزیگل محیط بان جانباز آذربایجان شرقی که در جریان درگیری با شکارچیان غیرمجاز از ناحیه هر دو چشم نابینا شده است در برنامه زنده و پرمخاطب تلویزیونی ماه عسل حاضر شد.

محمد احمدی قرمزیگل با اشاره به اینکه محیط زیست به عنوان امانتی در دستان ماست گفت: محیط زیست در برای گذشته و نه برای زمان حال و نه حتی برای آینده است بلکه همه ما بایستی از این میراث گرانبها محافظت نماییم.

محمد احمدی قرمزیگل در تشریح عملیاتی که منجر به از دست دادن بینایی دو چشمش شده است گفت: درسال ۱۳۸۳ حین گشت زنی به همراه محیط بان شهید بهرام حنیفی در منطقه حفاظت شده سهند با یک شکارچی غیرمجاز روبرو شدیم. ناگهان این شکارچی به سمت ما شلیک کرد که همکار عزیزم بهرام حنیفی شهید شد و بنده نیز بینایی هر دو چشم خود را از دست دادم.

احمدی تاکید کرد: فرهنگ حفاظت از محیط زیست می بایستی به صورت یک هنجار اجتماعی دربیاید و حفاظت از محیط زیست منحصر به سازمان حفاظت محیط زیست نیست بلکه یک وظیفه همگانی و ملی است.

محیط بان جانباز بیان کرد: محیط بانان می خواهند همه از طبیعت، حیات وحش و تنوع زیستی لذت ببرند ولی متاسفانه شکارچیان غیرمجاز به دنبال لذت و منافع فردی خودشان هستند و عموم مردم را از این نعمت خدادادی محروم می کنند.

در این برنامه یک نفر شکارچی پشیمان نیز حضور داشت که به مدت ۱۰ سال دست به تفنگ نشده و هم اکنون به عنوان همکار افتخاری محیط زیست به حمایت از حیات وحش مشغول بود.

این نوشته در اخبار ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.