جزئیات حادثه مرگ شکارچی غیرمجاز در درگیری مسلحانه با محیط بانان بهرام گور

ارسال کننده خبر مهدی سهرابی

جزئیات حادثه مرگ شکارچی غیرمجاز در درگیری مسلحانه با محیط بانان بهرام گور

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: در جریان درگیری مسلحانه پنجشنبه گذشته مابین شکارچیان غیرمجاز و محیط بانان منطقه حفاظت شده بهرام گور یکی از شکارچیان بر اثر برخورد گلوله جان خود را از دست داد.

بر اساس گزارشات واصله شکارچی مذکور از متخلفین سابقه دار منطقه بوده است که بارها اقدام به شکار غیرمجاز نموده و هر بار به نحوی از صحنه تخلف گریخته است.

در جریان این حادثه این فرد و یکی از همراهان وی پس از اقدام به شکار غیرمجاز یک راس بز وحشی در ارتفاعات منطقه بهرام گور فارس با محیط بانان روبرو شده اند.

شکارچی متخلف که یک قبضه اسلحه جنگی کلاشینکف به همراه داشته است پس از مواجهه با محیط بانان اقدام به شلیک به سمت مامورین نموده است.

پس از آن محیطبانان نیز تیراندازی نموده در آتش متقابل، شکارچی متخلف هدف گلوله قرار گرفته و کشته شده است.

یک نفر که همراه این شکارچی بوده نیز در حین درگیری متواری شده اما لاشه بز وحشی و اسلحه کلاشینکف متخلف در صحنه درگیری باقیمانده و توسط محیط بانان ضبط شده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان فارس ضمن تایید این خبر گفت: با دستور دادستان تحقیقات کارشناسی جهت روشن شدن شدن ابعاد این حادثه آغاز شده و محیط بانان نیز در بازداشت موقت و تحت بازجویی بسر می برند.

حسینعلی ابراهیمی کارنامی افزود: باید صبر کنیم تا نتایج تحقیقات مراجع قضایی و نظارات کارشناسان پس از بازدید از صحنه درگیری عنوان شود.

وی گفت: ما تابع قانون هستیم و در صورت اثبات اشتباه از سوی محیط بانان از ابتدا برای دریافت رضایت از خانواده مقتول اقدام خواهیم کرد و در صورت بی گناه شناخته شدن مامورین، با تمام توان از نیروهای خود دفاع می کنیم.

این نوشته در اخبار ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.