غلظت گرد وغبار در اهواز بیش از 12 برابر حد مجاز

مدیر روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان گفت: میزان گرد و غبار در اهواز ساعت 10 صبح سه شنبه به بیش از 12 برابر حد مجاز رسید.


غلظت گرد وغبار در اهواز بیش از 12 برابر حد مجاز
شهریار عسکری در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: میزان غلظت گرد و غبار ساعت 10صبح امروز در شهر اهواز به یک هزار و 856 میکروگرم بر مترمکعب رسید.
وی افزود: غلظت غبار در ماهشهر یک هزار و 122، آبادان 117، امیدیه 288، اندیمشک 112، بندر امام خمینی(ره) 113، حمیدیه 330، سوسنگرد200، شادگان 125، شوش 114، هندیجان 103، بهبهان 133 میکروگرم بر متر مکعب گزارش شده است.
شاخص حد مجاز میزان ذرات معلق در هوا 150 میکروگرم بر متر مکعب است.
بر اساس گزارش سازمان هواشناسی خوزستان از صبح سه شنبه به دلیل وزش باد هوای 14 شهرستان استان شامل اهواز، حمیدیه، کارون، باوی، شادگان، آبادان، خرمشهر،هندیجان، امیدیه، ماهشهر، رامهرمز، رامشیر، هویزه و دشت آزادگان غبارآلود است.
بر پایه این گزارش توده هوای کم فشار از غرب امروز وارد خوزستان می شود که تا سه شنبه شب آسمان برخی مناطق استان توام با بارش خواهد بود.
امسال به دلیل خشکسالی استان خوزستان یکی از کم بارش ترین سالها را تجربه می کند به طوری که مسئولان هشدار داده اند اگر این روند ادامه یابد استان خوزستان برای تامین آب مورد نیاز شرب و کشاورزی خود با مشکل مواجه خواهد بود.

این نوشته در اخبار ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.