کیفیت هوای تهران در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار گرفت

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران گفت: کیفیت هوای تهران با شاخص ۱۱۶ در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار گرفت.

«شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد) (حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است».

محمد رستگاری اظهار کرد: میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲,۵ میکرون هوای شهر تهران در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت هشت امروز با ۱۰ عدد افزایش نسبت به روز گذشته بر روی عدد ۱۱۶ قرار گرفته است.

وی افزود: میزان آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون نیز در ۲۴ ساعت گذشته از ۶۲ به ۶۹ و منوکسید کربن از ۴۰ به ۴۹ افزایش پیدا کرده است.

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران گفت: ایستگاه های فرمانداری شهرری (منطقه ۲۰) و بوستان قائم (منطقه ۱۸) هر دو با شاخص ۱۵۵ و شهرداری منطقه ۱۵ با شاخص ۱۵۳ آلوده ترین نقاط پایتخت در ۲۴ ساعت گذشته بوده اند.

رستگاری یادآور شد: همچنین ایستگاه ها دانشگاه علم و صنعت (منطقه چهار) با شاخص ۷۵ و شهرداری منطقه ۲ و اقدسیه (منطقه یک) به طور مشترک با شاخص ۷۸ سالم ترین نقاط تهران در طول ۲۴ ساعت گذشته بوده اند.

معاون اداره کل محیط زیست استان تهران به عموم شهروندان به ویژه سالمندان، کودکان و افراد مبتلا به بیماری های قلبی و تنفسی توصیه کرد با توجه به شرایط کیفی هوا از فعالیت در فضای باز و تردد غیرضروری در شهر خودداری کنند.

این نوشته در اخبار ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.