افزایش پایش صنایع در پاییز/ توجه به سلامت مردم در کنار تولید

رییس اداره محیط زیست شهرستان ورامین ضمن اشاره به تمهیدات در نظر گرفته شده برای فصل پاییز و وارونگی دما در این ایام تاکید کرد: تلاش می‌کنیم ضمن حفظ شرایط تولید و اشتغال به سلامت مردم نیز توجه داشته باشیم.

واحد آلاینده

منصور گل‌محمدی با اشاره به اینکه پایش‌های صنایع و واحدهای صنفی در ایام پاییز و آلودگی هوا افزایش خواهد یافت، اظهار کرد: کنترل دودکش واحدهایی که  با سیستم احتراقی کار می‌کنند در دستور کار ما است.

وی با بیان اینکه چنانچه واحد صنفی یا صنعتی آلایندگی داشته باشد اخطاریه دریافت می‌کند، تصریح کرد: اگر واحدها به اخطاریه‌های زیست محیطی بی‌توجهی کنند، با توجه به حجم آلایندگی، واحد آلاینده تعطیل خواهد شد.

رییس اداره محیط زیست شهرستان ورامین افزود: این شهرستان مجهز به سیستم سنجش آلایندگی هوا است که فعال است و میزان آلاینده‌ها را اعلام می‌کند.

گل‌محمدی با بیان اینکه بعضی واحدها در شهرستان ورامین اقدامی در جهت کنترل پساب خروجی انجام نداده‌اند، گفت: اداره محیط زیست این شهرستان درحد توان خود واحدهای متخلف را پایش می‌کند و در مرحله اول به آن‌ها تذکر می‌دهد و چنانچه به اخطاریه‌ها بی‌توجهی شود برخورد قانونی با واحدهای متخلف انجام می‌شود.

وی در پایان تاکید کرد: از مردم درخواست می‌کنیم که به اداره محیط زیست شهرستان در شناسایی منابع آلاینده کمک کنند تا بتوانیم در اولین فرصت پیگیری‌های لازم را انجام دهیم.

این نوشته در اخبار ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.