درخواست کمک مدیریت بحران خراسان شمالی برای مهار آتش جنگل های راز وجرگلان

 مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری خراسان شمالی از آتش سوزی در بخش گسترده ای از منطقه قرق ‘دره باغ’ و مناطق مرتعی و جنگلی شهرستان راز و جرگلان خبر داد و از مردم محلی برای مهار آتش درخواست کمک کرد.

İlgili resim

حسین عظیمی روز سه شنبه اظهار کرد: “اکنون نیروهای مردمی، فرمانداری، مرزبانی و منابع طبیعی درحال خاموش کردن آتش هستند اما وزش شدید باد کار را سخت کرده و با وجود گذشت چندین ساعت از آغاز حادثه، هنوز آتش مهار نشده است”.

وی گفت: “پیش بینی می شود به علت گستره زیاد آتش سوزی و همچنین کمبود امکانات، به این زودی ها آتش مهار نشود”.

عظیمی از اهالی این منطقه برای مهار آتش درخواست کمک کرد و افزود: “از علمای اهل سنت خواسته ایم که مردم را برای مهار آتش بسیج کنند تا هر چه زودتر آتش سوزی این منطقه مرتعی و جنگلی که دارای درختان ارزشمند ارس است مهار شود”.

وی گفت: “براساس اعلام اهالی محلی آتش سوزی از حدود ساعت ۱۱ ظهر در این منطقه آغاز شده است”.

فرماندهی انتظامی شهرستان رازو جرگلان نیز گستره آتش سوزی را بیش از ۱۰هتکار از مراتع جنگلی حوالی تنگه ترکمن از توابع شهرستان راز و جرگلان اعلام کرد و افزود: “نیرو های مرزبانی این شهرستان برای کمک به مهار آتش سوزی اعزام شده اند”.

شهرستان ۷۰ هزار نفری راز و جرگلان در ۱۲۰ کیلومتری شمال غرب بجنورد مرکز خراسان شمالی قرار دارد که بخش عمده ساکنان آن را ترکمن های اهل سنت تشکیل می دهد.

این نوشته در اخبار ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.